Фіксатор підшпників

Фіксатори підшипників мають просте застосування, використовуються для ремонту і заводської збірки валів, втулок і посадкових місць, це добра заміна технології наплавки зварюванням та проточці.

Недоліки технології:

  • Робочий проміжок. Клеї працюють лише у своїх проміжках, не більше. В основному це близько 0,2 мм на діаметр. Якщо проміжок більше – клей не застигне, слід застосовувати клей рідкий метал .
  • Тільки для металевих деталей, у тому числі сталь, чавун, кольорові та неактивні метали. Для пластикових робіт слід застосовувати двокомпонентний клей для пластику .

Переваги технології:

  • Простота застосування . Все, що необхідно зробити, – це знежирити обидві поверхні, нанести на одну з них фіксатор підшипників і зібрати.
  • Висока міцність з’єднання . Міцність сягає 350 кг/см.кв. Чим більший розмір деталі, тим більша міцність вузла.
  • Роз’ємність з’єднання . Будь-коли навіть таке високоміцне з’єднання може бути демонтовано нагріванням. Плюс, всередині порожнечі заповнені клеєм, тому немає вологи, немає корозії, яка зазвичай перешкоджає демонтажу.
  • Технологічність . Міцність клейового з’єднання не нижче пресової посадки, тому фіксатори підшипників Локтайт широко застосовуються в заводській збірці, приклад – будь-яка коробка передач.
  • Висока надійність матеріалів Loctite. З фіксатором Loctite збираються гребні гвинти для морських суден у Швеції, на які дається гарантія 25 років.

Клей для підшипників Локтайт

Заповнює мікрозазори з’єднання та працює як платсиковий клин. Витримує пікові знакозмінні (пуск-зупинка) навантаження. Це є великим плюсом технології порівняно із звичайною пресовою посадкою та з’єднання працює у багато разів довше.

Клеї відрізняються за:

  • Консистенцією. Рідкіші і густіші. Рідкі зручно наносити в невеликі зазори-менша витрата. Густий Loctite 660 має консистенцію пасти та працює у зазорі до 0,4 мм.
  • Міцністю. Розбірні та нерозбірні.
  • Температурною стійкістю.
  • Швидкостю полімеризації. Loctite 620 не тільки працює до 220 С, але і є повільнішим, ручна міцність настає через 40 хв.

Скільки часу застигає фіксатор підшипників Локтайт
Чим вища температура, тим швидше, чим нижча- тим довша швидкість полімеризації. Слід враховувати дві характеристики продукту:

Ручна міцність
Це час, протягом якого необхідно встигнути з’єднати деталі. В основному це 5-10 хвилин. Клей починає застигати, коли потрапляє у проміжок між деталями.

Час полімеризації продукту
Це час, коли фікстаор набирає від 75% міцності і вузол можна ставити в роботу. Як правило-наступного дня.

Застосування фіксатора підшипників

Обидві поверхні, що з’єднуются, повинні бути знежирені. Для фінішного очищення рекомендуємо Loctite 7063 . Не слід застосовувати розчинники, оскільки вони можуть залишити жирну плівку. Знежирений повинен бути також шлях, яким одна деталь надівається на іншу.
Не слід застосовувати клеї для підшипників Loctite при негативних температурах. На час полімеризації клею деталі мають бути прогріті. Не слід допускати температури вище 150 С. Також необхідно враховувати, що за високої температури прискорюється швидкість полімеризації.
Фіксатор підшипників наноситься на одну з поверхонь (яку зручніше), можна розмазати пензликом або пластиковим шпателем. Особливість: той клей, що видавлений із зазору, не застигне, оскільки він контактує із повітрям.
Через годину, як правило, при кімнатній температурі, зібраний вузол можна акуратно, без ударних навантажень, переставляти з місця на місце, і наступного дня — в роботу.

Відображаються усі з 9 результатів

ПОДЗВОНИТИ